Czcionka:
dr n. med.

Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Specjalista endokrynologii dzieci i dorosłych

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medyczne w Łodzi. Jest specjalistą endokrynologiem oraz ginekologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej i naukowej. Autorka licznych publikacji naukowych, popularno-naukowych i doniesień zjazdowych.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi od początku jego istnienia, w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych z Pododdziałem Endokrynologii Dziecięcej. Od wielu lat przyjmuje pacjentów komercyjnych dorosłych i dzieci w placówkach SALVE i SALVE MEDICA w Łodzi. Specjalizuje się w  leczeniu chorób tarczycy: niedoczynności, nadczynności tarczycy, wola guzkowego, ze szczególnym uwzględnieniem chorób tarczycy u kobiet w ciąży. 

Jest ekspertem w zakresie diagnostyki i terapii zaburzeń miesiączkowania,  hormonalnych przyczyn niepłodności, zespołów hiperandrogenizacji oraz zaburzeń okresu menopauzalnego.

Jest członkiem wielu towarzystw naukowych  m. In  Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.