Czcionka:

Poradnia reumatologiczna

DIAGNOSTYKA I LECZENIE chorób reumatycznych, m.in.

  • reumatoidalnego zapalenia stawów, spondyloartropatii zapalnych (łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reaktywne zapalenie stawów) i innych przewlekłych zapaleń stawów
  • dny moczanowej i innych krystalopatii
  • choroby zwyrodnieniowej stawów
  • tocznia rumieniowatego układowego i innych kolagenoz
  • zapaleń naczyń

PUNKCJE STAWÓW

Punkcja stawu to zabieg, który polega na pobraniu próbki płynu stawowego za pomocą igły i strzykawki. Zabieg ten może być wykonywany w poradni reumatologicznej w Medic Park w Płocku w celu diagnostyki różnych schorzeń stawów, takich jak zapalenie stawów, zapalenie błony maziowej, urazy stawów i inne.

Punkcja stawu jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, który zazwyczaj trwa kilka minut. Przed zabiegiem pacjent może zostać zaproszony na rozmowę z lekarzem, podczas której zostaną przedstawione szczegóły zabiegu i ewentualne działania niepożądane. Następnie pacjent jest zapraszany na salę zabiegową, gdzie lekarz dezynfekuje miejsce wkłucia igły i wprowadza ją do stawu. Płyn stawowy jest pobierany do strzykawki i przechowywany do dalszej analizy laboratoryjnej. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie uciskanie i ból w miejscu wkłucia igły, ale zazwyczaj ustępują one po kilku godzinach.

W przypadku niektórych schorzeń stawów, takich jak zapalenie stawów, punkcja stawu może być wykonywana wielokrotnie w celu kontrolowania przebiegu choroby i oceny skuteczności leczenia. W takich przypadkach pacjent może być zapraszany na regularne wizyty kontrolne, podczas których lekarz ocenia stan stawu i decyduje o dalszym leczeniu.

BLOKADY STAWÓW

W poradni reumatologicznej w Medic Park w Płocku mogą być wykonywane różne zabiegi blokady stawów, które są stosowane w leczeniu różnych schorzeń stawów i tkanek miękkich.

Jednym z takich zabiegów jest blokada stawu kolanowego, która jest stosowana w leczeniu bólu kolanowego spowodowanego różnymi schorzeniami, takimi jak zapalenie stawów, zapalenie błony maziowej, urazy stawu kolanowego i inne. Zabieg polega na wprowadzeniu do stawu kolanowego odpowiedniej ilości leku przeciwbólowego i kortykosteroidu, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Innym zabiegiem blokady stawów, który może być wykonywany w poradni reumatologicznej, jest blokada stawu barkowego. Jest ona stosowana w leczeniu bólu barku spowodowanego różnymi schorzeniami, takimi jak zapalenie stawów, zapalenie błony maziowej, urazy stawu barkowego i inne. Zabieg polega na wprowadzeniu do stawu barkowego odpowiedniej ilości leku przeciwbólowego i kortykosteroidu, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.