prof. zw. dr hab. n. med.

Jan Krzysztof Podgórski, gen. w st. spocz.

Specjalista neurochirurgii

W naszej przychodni Medic Park w Płocku przyjmuje prof. zw. dr.hab. Jan Krzysztof Podgórski, wybitny lekarz neurochirurg. Zapisy prywatne.

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Związany od 1980 r. z CKP WAM, a od 2000 r. WIM CSK MON w Warszawie, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny i kierownik Kliniki Neurochirurgii tej Placówki. Kształcił się w najlepszych ośrodkach w Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Holandii i USA. Uzyskał Certyfikat EANS, jest członkiem PTNCh, EANS i WFNS. Wniósł nowe wartości do diagnostyki i leczenia operacyjnego m.in. skojarzonego, interdyscyplinarnego leczenia nowotworów OUN, optymalizacji leczenia: krwotoków wewnątrzczaszkowych, urazów czaszkowo-mózgowych, postępowania diagnostyczno-leczniczego malformacji naczyniowych mózgowia i rdzenia kręgowego oraz wdrożeniu minimalnie inwazyjnych technik w operacjach nowotworów OUN. Współtwórca powstania w WIM referencyjnego ośrodka diagnostyki i leczenia operacyjnego guzów przysadki mózgowej oraz okolicy skrzyżowania nerwów wzrokowych. Za swoją działalność naukowo-badawczą i dydaktyczno-organizacyjną był wielokrotnie wyróżniany nagrodami resortowymi i państwowymi oraz PTNCh i PTL z zaszczytnym Odznaczeniem "Gloria Medicinae" włącznie. W latach 2005-2007 pełnił obowiązki Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, a do 2017r. lat był Naczelnym Specjalistą i Konsultantem Krajowym Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie Neurochirurgii. Od wielu lat zaangażowany jest w tworzeniu optymalnego algorytmu postępowania w diagnostyce i leczeniu operacyjnym guzów przysadki mózgowej oraz dyskopatii odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa - z wykorzystaniem najnowszych technik operacyjnych.

Umów się na wizytę

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.