Czcionka:

Poradnia leczenia bólu i chirurgii kręgosłupa

Zespoły bólowe kręgosłupa w dominującej większości przypadków ustępują w wyniku skutecznego leczenia farmakologicznego lub rehabilitacji. Tylko niewielka grupa pacjentów z bólem kręgosłupa wymaga leczenia inwazyjnego.

Leczenie chirurgiczne jest najczęściej leczeniem przyczynowym. Oznacza to, że usuwana jest przyczyna występowania zespołu bólowego, np. stenoza kanału kręgowego u pacjentów z objawami chromania neurogennego. Nie wszyscy pacjenci z chorobami kręgosłupa mogą być jednak leczeni przyczynowo. Zdarzają się sytuacje, w których głównym celem leczenia jest objaw choroby – ból. W tej grupie pacjentów stosuje się małoinwazyjne metody chirurgiczne, których zadaniem jest zatrzymanie przewodzenia sygnału bólowego. Dokonuje się tego przez modyfikowanie przewodzenia lub uszkodzenie dróg przewodzących ból oraz ośrodków mózgowych, do których te drogi docierają.

Leczenie zachowawcze:

  • rehabilitacja
  • farmakoterapia

Leczenie chirurgiczne bólu kręgłosłupa metodami małoinwazyjnymi:

  • blokady okołokręgosłupowe
  • neurolezja
  • neurostymulacja
  • neuromodulacja

Poradnia zajmuje się kwalifikacjami pacjentów do leczenia chirurgicznego kręgosłupa i stawów krzyżowo - biodrowych zarówno metodami klasycznymi jak i małoinwazyjnymi, od drobnych blokad około kręgosłupa, termolezje, neurostymulacje chirurgiczne, wertebroplastyki, nukleoplastyki, dyskopatie każdego odcinka: kręgozmyki, spondylozy.

prof. zw. dr hab. n. med. Robert Gasik – specjalista neuroortopedii

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.