Poradnia alergologiczna

Poradnia alergologiczna Medic Park w Płocku oferuję swoim pacjentom możliwość przeprowadzenia punktowych testów skórnych.

Punktowy test skórny
punktowe testy skóre

Co to są punktowe testy skórne?

Nazwa punktowych testów skórnych wywodzi się z techniki jakiej używa się do podawania czynników alergennych na skórę pacjenta. Punktowe testy skórne wykazują się wysokim bezpieczeństwem oraz niskim skomplikowaniem w ich przeprowadzeniu. Nie są to też testy o wysokim stopniu czułości na czynniki alergenne w niektórych przypadkach może być bardzo niska.

Jak się wykonuje punktowe testy skórne?

Testy punktowe rozpoczyna się przygotowaniem płynnego czynnika alergennego, przygotowany alergen nakłada się na skórę pacjenta punktowo. Maksymalna ilość aplikacji nie może być większa aniżeli 30, odstępy pomiędzy punktami aplikacyjnymi alergenu nie mogą być mniejsze niż 3 cm. Zaaplikowane na skórę dawki alergenu rozprowadza się specjalistyczną igłą lub nożykiem, aby alergen przeszedł warstwę skórną nie wywołując jednocześnie krwawienia. Badanie trwa około 15-20 minut. Reakcje alergiczne w danych punktach określa się na podstawie reakcji skórnej jaka zaszła w miejscu aplikacji. Bąble, rumieńce skórne- a dokładniej ich rozmiary, wykazują siłę reakcji alergicznej.

Cennik usług
Punktowy test skórny
6,00 zł

Lekarze specjaliści
Umów się na wizytę

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.